Sparta nepřipustila překvapení

31.01.2014 22:20

Sparta Praha opravdu není letos pro Energii oblíbený soupeř. Karlovy Vary nedokázali skórovat proti pražanům ve 3 zápasech ze čtyř. Poslední utkání základní části, kde na sebe oba týmy narazily Energie prohrála s výsledkem 0:5

Přitom stav po první třetině nevypadal ještě pro hokejisty z lázeňského města tak nelichotivě. 2:0 se běžně dá v zápase otočit. Po druhé dvacetiminutovce ve které branka nepadla, mnozí fanoušci Karlových Varů věřili alespoň v bod. Sparta bohužel na začátku třetí třetiny odmítla drama a Lukáš PECH,  bývalý hráč Energie slavil 16. gól v letošním ročníku. V 52. minutě přidal čtvrtý gól Hlinka aby za minutu skóroval mladíček Simon a domácí fanoušci si mohli zazpívat známou píseň - Pátá právě teď odbila!

Energetici tak doplatili především na zbytečná vyloučení. Sparta využila 3 ze 6ti nabídnutých přesilovek.

____________________________________________________________________________

Branky a nahrávky: 5. T. Rachůnek, 13. Krejčík (Simon), 42. Pech (Buchtele, Kumstát), 52. Hlinka (Ton, Pilař), 53. Simon (Klimek, Polášek). Rozhodčí: Šindler, Šír – Barvíř, Blümel.Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. Diváci: 13038. Střely na branku: 31:26. Zblokované střely:9:4. Hity: 16:15. Vhazování: 29:39. Průběh utkání: 5:0. Nejlepší hráči utkání: Pöpperle - Vlach.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------